A vita arról, hogy érdemes-e blöffölni, nem lehet teljes a pozíció említése nélkül. Nos, őszinte leszek – így sem lesz teljes. Bonyolult dolog a póker játék. Minden helyzeten hosszan lehetne vitatkozni és mindenre rengeteg érv-ellenérv van.
Azonban, van néhány irányadó elv. Hold’em játékban a játékos a gombon (a dealer vagy névleges dealer) mindig utoljára cselekszik. Ez a legjobb pozíció az asztalnál. Az ok nyilvánvaló: mindent lát amit előtte, csinálnak és csak ezután kell döntést hoznia.
Példának okáért, mondjuk, hogy hármas párod van kézben. Ha öten beszálltak előtted, jók az esélyeid, olcsón nézhetsz flopot. Ha általános gyengeséget érzel, emelhetsz is. De ha neked kell először cselekedned, sokkal veszélyesebb egy kis párral játszani, mert nem tudhatod, hogy mögötted emel-e valaki. A gombon utoljára cselekszel majd. (ezért a legerősebb pozíció).
Jó pozíció flop előtti emeléshez a gomb előtti pár hely, mert lehet, hogy pár játékos eldobja a lapját mögötted és te leszel az utolsó pozícióban.
Ez sok esetben arra kényszeríti ellenfeleidet, checkeljenek a flopon, ezáltal átadva neked az irányítást: A kezed erősségétől függően, emelhetsz pénzért, blöffölhetsz vagy checkelhetsz is szabad lapért. Ha blöff melett döntesz, könnyebb a dolgod hátsó pozícióból. Bár nagyobb erőt sejtet, ha korai pozícióból emelsz, mégis így kiszolgáltatott leszel egy visszaemeléssel szemben. De ha te emelsz először késői pozícióból, csak egy check-raise-től kell tartanod – ami egyértelművé teszi, hogy ellenfelednek erős lapja van, így könnyen dobhatsz. Ez azt jelenti, hogy késői pozícióból több kezet játszhatsz meg, mint koraiból. Kis párok; kis egyszínű, kapcsoló lapok és közepes Ászok (Ász közepes kickerrel) sokkal játszhatóbbak hátsó helyről, mert több információd és lehetőséged van.
Tanulj meg professzionálisan pókerezni ingyen: Ingyen Poker