Van egy hagyományos stratégia a több asztalos versenyekre: játssz feszesen, amíg túl alacsonyak a vakok, hogy érdemes legyen ellopni azokat. Aztán fokozatosan lazíts a játékodon, ahogy a mezőny csökken és nőnek az osztás előtt a potba helyezett összegek.
De ez jelenleg nem annyira divatos módszer. Az újabb játékosok, akik manapság a mezőny nagy részét alkotják, hajlamosak rá, hogy a verseny kezdetétől fogva szuper agresszíven játszanak. Túlméretezett emeléseket csinálnak, visszaemelnek egyszínű kapcsolód lapokkal, keményen blöffölnek, amikor nem alakult ki erős kezük a flopon. Ez egy kiváló stratégia, a verseny későbbi szakaszaiban, de az elején veszélyes és gyakran értelmetlen. Ezek közül a játékosok közül néhány úgy tűnik, hogy azt gondolja, hogy ezeken a no limit versenyeken minden alkalmat meg kell ragadni, hogy egy kis zsetonhoz jussunk. A régi öregek azonban tudják, hogy olyan a póker játék, hogy mindig el kell kerülni a bizonytalan all in szituációkat.
Van két népszerű elmélet a játékstílus változtatásának okáról. Mindkettőben van egy kis igazság. Az egyik, hogy a modern játékosok az egyasztalos versenyekhez szoktak és nem tudnak átállni a nagyobb mezőnyre és a hosszabb versenyekre. A másik, hogy abból tanulnak, amit a versenyek döntő asztalainál látnak a tv-ben, ahol a profik sokkal gyorsabb játékot folytatnak, mint a verseny kezdeti szakaszában. (amit általában nem közvetít a tv)
De van egy másik lehetőség: ezek a játékosok csak pókert játszanak, a szerencsejáték többi fajtáját nem ismerik. A régi időkben a játékosok több játékban is szerencsét próbáltak. A pókerben pedig inkább azt élvezik, hogy fegyelmezetten játszva győzhetik le ellenfeleiket. De ezek az új játékosok általában csak pókert játszanak és teljesen kerülik a kaszinókat. Az egyetlen szerencsejáték számukra maga a póker, így inkább annak izgalmas részeit élvezik.
Poker for fun - the excitement of gambling for totally free